Azər Türk Bank “SIBOS 2022” beynəlxalq konfransda iştirak edir
Dövlət bankı Azər Türk Bank bu il Amsterdam şəhərində keçirilən “SIBOS 2022” Maliyyə Sənayesi sərgi-konfransında ənənəvi olaraq yer alır.
Bu il tədbirin mövzusu “Dəyişən dünya üçün proqressiv maliyyə” oldu. Ümumilikdə konfransda 250-dən çox beynəlxalq spiker rəqəmsal mühitdən faydalanmaq və qeyri-sabit dövrlərdə uğur qazanmaq imkanları, davamlılığın təmin edilməsi, etika və maliyyə sahəsində dünyada aktual mövzuları müzakirə edir.
Dünya miqyaslı belə bir konfransda Azər Türk Bank da iştirak edib. Konfransda bankın nümayəndələri onlarla işgüzar görüşlər keçirir və Azərbaycan bank sektorunda baş verən yeniliklər, islahatlar barəsində məlumatlar verirlər.
1978-ci ildə bank əməliyyatları seminarı kimi başlayan tədbir qlobal maliyyə ictimaiyyəti üçün qiymətli kağızlar, pul vəsaitlərinin idarə edilməsi və ticarət sahələrində müzakirələr və qarşılıqlı əməkdaşlıqların yaranması üçün əsas biznes foruma çevrildi.

Государственный Azer Turk Bank, традиционно, принимает участие в финансовой выставке-конференции «SIBOS 2022», проходящей в этом году в Амстердаме.
В этом году тема мероприятия: «Прогрессивные финансы в рамках меняющегося мира». В общей сложности в рамках данной конференции свыше 250 международных спикеров обсуждают возможности использования цифровой среды и достижения успеха в нестабильные времена, устойчивость, этику и актуальные темы в области финансов.
Azer Turk Bank также принял участие в данной конференции мирового масштаба. На конференции представители банка проводят деловые встречи и предоставляют информацию о нововведениях и реформах в банковском секторе Азербайджана.
Мероприятие, которое в начале, в 1978 году проводилось как банковский семинар, превратилось в основной бизнес-форум для мирового финансового сообщества и платформу для обсуждения сотрудничества в сфере ценных бумаг, управления денежными средствами и торговли.
Следует отметить, что Azer Turk Bank имеет корреспондентские отношения с ведущими банками Европы и Америки.